Nowoczesna sypialnia- na co warto uważać

W projektowaniu nowoczesnej sypialni należy pozostać ostrożnym. Projekt albo może okazać się strzałem w dziesiątkę, albo być po prostu kiczem. Nowoczesność w sypialni nie tylko jest elegancka i na czasie, ale również może wpływać na jakość snu. Prostota wpływa pozytywnie na uczucie spokoju i relaksu, a w rezultacie na dobry sen. Dla osób, które uwielbiają nowoczesną estetykę oraz elegancję, wykończenie sypialni może sprawić nie małe problemy. Stworzenie sypialni, która doda nam siły napędowej wcale nie musi być takie trudne. Warto dodać trochę życia w tej przestrzeni za pomocą roślin.

Nadadzą one też małemu pokojowi milszego wyglądu i życia. Oprócz ładnego wyglądu, rośliny będą także filtrować powietrze. Warto jednak przemyśleć wszystko na spokojnie, aby odnaleźć równowagę pomiędzy wyrafinowaniem i przytulnością. Wszystko, co może być potrzebne w sypialni znaleźć można na stronie: https://grupamo.pl/category/sypialnia/

Projekt małej sypialni

Mała sypialnia może być jeszcze większym wyzwaniem od kuchni. Najważniejsze jest łóżko, które zazwyczaj ląduje na pierwszym planie, na głównej ścianie. Często rezygnuje się z ramy łóżka i kładzie się je na środku lub pod ścianą. Najczęściej wybieranymi kolorami są jasne barwy. Jednakże na tej płaszczyźnie można zaszaleć. Nie obawiaj się szarości, czy kolorów innych od neutralnych. Nadadzą one charakteru sypialni. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj ciemna, kontrastująca tapeta. Popularny jest również minimalizm, który uspokaja. Jednakże może on być niekorzystny i nie sprawdzić się w sypialni.

Swoje grono zwolenników zyskały sypialnie w chłodnych odcieniach np. szarych czy niebieskich. Jeśli nie wiesz na co się zdecydować, to czarno-biały pokój zawsze się sprawdzi. Można również dopasować ciekawe dodatki do takiego pokoju. Odpowiedni kolor sprawi, że Twoje wieczory i noce będą jednymi z najprzyjemniejszych elementów Twojego dnia. Sypialnia okaże się miejscem, gdzie będziesz mógł się relaksować, odpoczywać i regenerować siły na kolejne dni pełne wrażeń.

Światło- dużo, mało, czy tak pośrodku?

Niezależnie od wybranego koloru na ścianie, bardzo ważnym aspektem jest światło. Zbyt mała ilość oświetlenia sprawi, że pokój będzie klaustrofobiczny i ciemny. W oświetleniu można wybierać, zaczynając od żyrandoli, dekoracyjnych oświetleniach wiszące, kinkietach czy różne lampkach nocnych, kończąc na lampach podłogowych. Odpowiednie oświetlenie nada ciekawy nastój pomieszczeniu. Ciekawym zagadnieniem jest też stworzenie w małej sypialni iluzji przestrzeni.

Ten efekt można uzyskać stosując odpowiednie oświetlenie i dobierając dobrze dekoracje. Przykładowo draperia powieszona jak najbliżej sufitu przyciąga nasz wzrok. Utrzymując kolor zasłon podobny do koloru ścian, uzyskamy efekt nowoczesności. Poza tym, kontrasty w mniejszej przestrzeni bardziej rozpraszają wzrok. Przez to nie będziemy bardziej się męczyć przebywając w sypialni, w której mamy się raczej wyciszać i uspokajać, nie pobudzać.

Data publikacji Kategorie Poradnik