Oświetlenie na listwie – przeczytaj przed zakupem

Oświetlenie na listwie

Oświetlenie na listwiePoczątkowo oświetlenie szynowe służyło do ​​oświetlania stadionów, magazynów, ulic, studiów fotograficznych i programów telewizyjnych. Korzystając z zalet mobilnych naświetlaczy, punktów szynoprzewodów, projektanci zaczęli tworzyć nowe warianty oświetlenia do kawiarni, restauracji, małych mieszkań, czy nawet dużych domów rodzinnych.

Lampa sufitowa listwa – poznaj możliwości barwy światła

Wybór barwy światła lampy na listwie zależy od osobistych preferencji i stylu otoczenia. Najczęściej stosowane temperatury barwowe to ciepła biel, naturalna biel i chłodna biel. Dobór barwy światła ma duży wpływ na efekt końcowy całego otoczenia i dopełnia uroku oświetlenia na listwie.

Dzięki ciepłemu białemu światłu stwórz przytulną atmosferę i przyjemne światło. Zwykle stosuje się go w rustykalnych i klasycznych wnętrzach, a także we współczesnym stylu shabby chic. Jest szeroko stosowany w domach i willach, w których występują materiały takie jak drewno, kamień, skała itp.

Naturalny odcień oświetlenia szynowego, jest to obecnie najczęściej używaną barwą światła. Odwzorowuje światło słoneczne, dzięki czemu tworzy efekt naturalnego światła i nie zmienia percepcji kolorów.

Odcień zimnej bieli, również jest możliwy do uzyskania przy wykorzystana lampy na listwie. Łączy w sobie styl nowoczesny i współczesny, emitując jasne światło oraz styl industrialny. Zimna biel doskonale nadaje się do oświetlenia roboczego, ponieważ jest jaśniejszym i bardziej skoncentrowanym źródłem światła. Jasne i zimne kolory są powszechnie stosowane w magazynach, zajezdniach, parkingach lub terenach zewnętrznych, w zawodach medycznych i często na siłowniach. Sprawdź System oświetlenia ArchLines

Lampa na listwie – parametry produktu

Popularne nowości opraw oświetlenia szynowego, różnią się od tradycyjnych oprawek tym, że kilka urządzeń oświetleniowych jest połączonych z szynoprzewodem za pomocą magnesów. Wewnątrz profilu prowadzącego znajduje się płyta przewodząca z rdzeniem magnetycznym. Taki system magnetyczny działa na prąd, ale wymagane jest napięcie 24 lub 48 V. Dodatkowo dobiera się zasilacz, który jest montowany osobno, połączony przewodem z szyną miedzianą. Moc zasilacza powinna być o 20-30% wyższa niż całkowita moc wszystkich opraw w tym torze magnetycznym. Wszystko co musisz wiedzieć o magnetycznym systemie oświetlenia ArchLines
Miejsce umiejscowienia lampy na listwie jest zależne od położenia mebli. Lampy na listwie do kuchni warto montować nad miejscem pracy i nad stołem. Lampy na listwie do salonu, najlepiej sprawdza się na całym obwodzie pomieszczenia, zarówno nad stołem jak i nad sofą.