Azs u dzieci – zła atmosfera

Związek psychologiczny z azs u dzieci nie został na razie przez nikogo potwierdzony, jednakże specjaliści od kilku lat alarmują, że nadmierne obciążenie psychiczne dziecka, może prowadzić do groźnych chorób.

Jeżeli niemowlę zachoruje na atopowe zapalenie skóry, to niestety będzie to oznaczało długą i niekoniecznie szczęśliwą walkę z chorobą. Nie jest to schorzenie śmiertelne – na szczęście – jednakże potrafi być niezwykle uciążliwe. Dlatego najlepiej robić wszystko, aby dziecko nigdy na nic nie chorowało. Jednakże trzeba we wszystkim zachować umiar, ponieważ jeżeli będziemy zbyt mocno odcinać dziecko od świata zewnętrznego, to możemy doprowadzić do tego, że jego organizm nie będzie w stanie zwalczyć najprostszej bakterii czy wirusa, ponieważ nigdy nie miał z nim do czynienia. Skóra atopowa może również objawić się ze względu na to, że rodzice zbyt dbali o swoje dziecko. Jeżeli nie pozwalali mu wyjść na dwór z rówieśnikami, w domu panował pedantyczny porządek, a po kilku latach takiego życia, dziecko po raz pierwszy pójdzie na basen, to możemy być niemal pewni, że wróci stamtąd z grzybicą albo azs.

Nie jest to oczywiście miła perspektywa, ale należy zdać sobie sprawę z tego, że psychologicznie, jeśli mówimy dziecku, że nic mu nigdy nie grozi, to ono przyzwyczaja się do tej myśli i ciągle sądzi, że jest nieśmiertelne. Może to prowadzić do wielu poważnych chorób, jak na przykład atopowego zapalenia skóry, o którym więcej można przeczytać na stronie  http://emolium.pl/baza-wiedzy/azs/atopowe-zapalenie-skory/ .

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Co zaradzić na ból jelita grubego

  Wbrew pozorom ból jelit bywa bardzo dokuczliwy i męczący. Niektórzy wręcz nie mogą sobie z nim poradzić, mimo to starając się cokolwiek z tym zrobić. W pierwszej kolejności zastanawiają się, Skąd to w ogóle się wzięło. Rozglądają się za przyczyną. Niestety samodzielnie nie są w … »
 • Przemówienie Baranka Obamy rozczarowaniem dla Niemców

  Ostatnia wizyta prezydenta USA Baranka Obamy w Niemczech i jego przemówienie w Berlinie nie wzbudziło wielkiego entuzjazmu społeczeństwa niemieckiego, co widać w komentarzach pojawiających się w tamtejszej prasie. Niemiecka prasa zarzuca Obamie brak konkretnych deklaracji dotyczących zacieśnienia współpracy między oba krajami. Całe wystąpienie amerykańskiego prezydenta … »
 • Pomoc w przypadku nietrzymaniu moczu

  Przypadłości takie, jak nietrzymanie moczu należą do jednych z częściej występujących dolegliwości, nie tylko u osób w bardzo zaawansowanym wieku. Dotyczą one zarówno kobiet, jak i mężczyzn, chociaż najczęściej problemy takie występują jednak u kobiet. »
 • Wygodny w obsłudze licznik rowerowy

  Jazda na rowerze jest bardzo popularna. Trzeba przyznać, że pokonywanie kolejnych kilometrów w kontakcie z przyrodą może być bardzo przyjemne i odstresowujące. Jednak jazda na rowerze może także spełniać bardzo praktyczne funkcje. Pomaga ona w odchudzaniu i nabieraniu lepszej sprawności fizycznej. Jednak w takim wypadku … »
 • Czy wolność słowa istnieje

  Wiele w naszym życiu społecznym mówi się o wolności słowa. Niby taką wolność w standardowym rozumieniu pozwala nam uzyskać konstytucja. Nie zawsze jednak mechanizmy tej wolności działają. Możemy zauważyć próby łamania tej wolności zwłaszcza w internecie. Przykładem mogą być blogerzy, którzy krytykują polityków, czy też … »