Azs u dzieci – zła atmosfera

Związek psychologiczny z azs u dzieci nie został na razie przez nikogo potwierdzony, jednakże specjaliści od kilku lat alarmują, że nadmierne obciążenie psychiczne dziecka, może prowadzić do groźnych chorób.

Jeżeli niemowlę zachoruje na atopowe zapalenie skóry, to niestety będzie to oznaczało długą i niekoniecznie szczęśliwą walkę z chorobą. Nie jest to schorzenie śmiertelne – na szczęście – jednakże potrafi być niezwykle uciążliwe. Dlatego najlepiej robić wszystko, aby dziecko nigdy na nic nie chorowało. Jednakże trzeba we wszystkim zachować umiar, ponieważ jeżeli będziemy zbyt mocno odcinać dziecko od świata zewnętrznego, to możemy doprowadzić do tego, że jego organizm nie będzie w stanie zwalczyć najprostszej bakterii czy wirusa, ponieważ nigdy nie miał z nim do czynienia. Skóra atopowa może również objawić się ze względu na to, że rodzice zbyt dbali o swoje dziecko. Jeżeli nie pozwalali mu wyjść na dwór z rówieśnikami, w domu panował pedantyczny porządek, a po kilku latach takiego życia, dziecko po raz pierwszy pójdzie na basen, to możemy być niemal pewni, że wróci stamtąd z grzybicą albo azs.

Nie jest to oczywiście miła perspektywa, ale należy zdać sobie sprawę z tego, że psychologicznie, jeśli mówimy dziecku, że nic mu nigdy nie grozi, to ono przyzwyczaja się do tej myśli i ciągle sądzi, że jest nieśmiertelne. Może to prowadzić do wielu poważnych chorób, jak na przykład atopowego zapalenia skóry, o którym więcej można przeczytać na stronie  http://emolium.pl/baza-wiedzy/azs/atopowe-zapalenie-skory/ .

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Krem do cery naczynkowej w dobrej naczynkowej

  Kobiety posiadające cerę naczynkową muszą niekiedy przez całe życie sięgać o odpowiednie kosmetyki. Wobec tego ich wydatki miesięczne przeznaczone na środki do pielęgnacji skóry mogą być bardzo wysokie. Dlatego wiele kobiet stara się sięgać po takie kremy do cery naczynkowej, które są sprzedawane w bardzo … »
 • O czym nie rozmawiać.

  Nasze społeczeństwo ma tendencje, do niepotrzebnego poruszania niektórych tematów, podczas swobodnych spotkań z rodziną, czy też znajomymi. Oczywiście, takich zakazanych tematów można wymieniać całkiem sporo. Część z nich, dotyczy prywatnych spraw poszczególnych osób biorących udział w spotkaniu. Nie każdy przecież wszystkim chce się dzielić w … »
 • Zmiana partii

  Niestety zupełnie inaczej niż w innych krajach Europy a może nawet i świata w naszym kraju nie realizuje się stałego przywiązania do partii politycznych. Jej członkowie to zazwyczaj w większości przypadkowi ludzie, którzy zdecydowali się zapisać do partii w emocjach, w poczuciu chwilowego obowiązku obywatelskiego. … »
 • Opolszczyzna przoduje w emigracji. Alarmujące dane.

  Według najnowszych danych to właśnie z Opolszczyzny wyemigrowało najwięcej Polaków. Obszar ten od dawna zresztą jest specyficzny pod tym względem. Inne obszary Polski, które obecnie najbardziej się wyludniają to Podkarpacie, Podlasie, Warmia i Mazury. Emigracja dotyczy przede wszystkim młodszej części społeczeństwa. Młodzi nie znajdują w … »
 • Wygodny w obsłudze licznik rowerowy

  Jazda na rowerze jest bardzo popularna. Trzeba przyznać, że pokonywanie kolejnych kilometrów w kontakcie z przyrodą może być bardzo przyjemne i odstresowujące. Jednak jazda na rowerze może także spełniać bardzo praktyczne funkcje. Pomaga ona w odchudzaniu i nabieraniu lepszej sprawności fizycznej. Jednak w takim wypadku … »