Azs u dzieci – zła atmosfera

Związek psychologiczny z azs u dzieci nie został na razie przez nikogo potwierdzony, jednakże specjaliści od kilku lat alarmują, że nadmierne obciążenie psychiczne dziecka, może prowadzić do groźnych chorób.

Jeżeli niemowlę zachoruje na atopowe zapalenie skóry, to niestety będzie to oznaczało długą i niekoniecznie szczęśliwą walkę z chorobą. Nie jest to schorzenie śmiertelne – na szczęście – jednakże potrafi być niezwykle uciążliwe. Dlatego najlepiej robić wszystko, aby dziecko nigdy na nic nie chorowało. Jednakże trzeba we wszystkim zachować umiar, ponieważ jeżeli będziemy zbyt mocno odcinać dziecko od świata zewnętrznego, to możemy doprowadzić do tego, że jego organizm nie będzie w stanie zwalczyć najprostszej bakterii czy wirusa, ponieważ nigdy nie miał z nim do czynienia. Skóra atopowa może również objawić się ze względu na to, że rodzice zbyt dbali o swoje dziecko. Jeżeli nie pozwalali mu wyjść na dwór z rówieśnikami, w domu panował pedantyczny porządek, a po kilku latach takiego życia, dziecko po raz pierwszy pójdzie na basen, to możemy być niemal pewni, że wróci stamtąd z grzybicą albo azs.

Nie jest to oczywiście miła perspektywa, ale należy zdać sobie sprawę z tego, że psychologicznie, jeśli mówimy dziecku, że nic mu nigdy nie grozi, to ono przyzwyczaja się do tej myśli i ciągle sądzi, że jest nieśmiertelne. Może to prowadzić do wielu poważnych chorób, jak na przykład atopowego zapalenia skóry, o którym więcej można przeczytać na stronie  http://emolium.pl/baza-wiedzy/azs/atopowe-zapalenie-skory/ .

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Główne cechy debaty politycznej

  Debaty polityczne, zwłaszcza przed wyborami lub innymi ważnymi wydarzeniami w kraju, potrafią budzić wiele emocji. Gdy debata jest prowadzona na wysokim poziomie, jeśli chodzi o stronę merytoryczną, potrafi przyciągnąć przed telewizory większą część społeczeństwa zainteresowanego polityką. Cały program jest nadzorowany przez prowadzącego, i to on … »
 • Łóżeczko dla niemowlaka- najważniejszy mebel w pokoju

  Jednym z największych i najważniejszych mebli w pokoju niemowlaka jest łóżeczko. Kupowanie tego mebla często jest loterią- w niektórych przypadkach okazuje się, że dziecko sypia z rodzicami, a nie samo, i przez kilka miesięcy nie jest ono wykorzystane. Jednak faktem niezaprzeczalnym jest, że łóżeczko dla … »
 • Lech Wałęsa przedstawiony w książce swojej żony.

  Po ukazaniu się książki żony Lecha Wałęsy zadeklarował on, że nie ma zamiaru jej czytać. Była Pierwsza Dama postanowiła się podzielić z całym polskim społeczeństwem własnymi refleksjami na temat rodzinnego życia i ujawnić kulisy małżeństwa z Lechem. Wałęsa w rozmowach z prasą podkreśla, że zawsze … »
 • Jak kraj zmienił się w czasie ostatnich 30 lat

  Polska posiada wielowiekową, ale niezwykle trudną i bolesną historię. Przez lata nasi rodacy musieli zmagać się z najazdami i grabieżcami, dopiero okres lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku wprowadził nową erę. Dopiero po wejściu prawdziwej, powszechnej demokracji wiele się zmieniło. Najistotniejsze stanowiska zyskali wtedy odpowiedni … »
 • Bank dla firmy – jak wybrać ten najlepszy?

  Przedsiębiorcy zakładający firmę muszą m. in. otworzyć rachunek firmowy. Wybór banku oferującego konta na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej warto dobrze przemyśleć, ponieważ zazwyczaj współpraca nie ogranicza się wyłącznie do prowadzenia samego rachunku, ale też umożliwia otrzymanie kredytu dla firm na bardziej atrakcyjnych warunkach, skorzystanie z … »